Palaa tästä

Katsaus toimintaamme

Esitteemme

Olemme aktiivisesti toimiva vuonna 1985 perustettu, Julkisen alan eläkeläisten liitto Kelo ry:n jäsenyhdistys.
Toimintamuotojamme ovat mm. erilaiset kerhot: kädentaito, ohjelmaryhmä, liikuntakerhot, kuntosaliryhmät ja vapaaehtoistoiminta Senioripihassa ja palvelutaloissa
Teemme teatteri ym. retkiä kotimaassa ja toimintaamme kuuluu myös matkat naapurimaihin. Perinteisiä ovat äitien ja isänpäivä juhlat, pilkki- ja ulkoilupäivät ja pikkujoulu. Rahoitamme toimintaa myyjäisillä, sekä järjestämällä tansseja ja arpajaisia.

Yhdistyksellämme on edustus mm. Joensuun kaupungin vanhusneuvostossa ja Julkisen alan eläkeläisten liiton KELO ry:n hallituksessa.

Talven ja kevään toimintaan (katso):
www.jelli.fi/?p=43

Hallitus v 2018

 
Kuva: ©Martti Piironen

Joensuun julkisen alan eläkeläiset ry.

Hallitus v 2018

Eero Hirvonen, puh.joht, eero.hirvonen(at)jns.fi, 0500-671 599
Maija Hiltunen, varapuh.joht, mailen.hiltunen(at)gmail.com, 040-5959 224
Ari Tielinen, sihteeri, arit(at)elisanet.fi 050-511 8343
Sirkka Turunen, jäsenasioidenhoitaja, sirkka.tur(at)luukku.com, 040-719 1750,
Marja Ahosola, taloudenhoitaja, marja.ahosola(at)gmail.com, 044-9777365
Eine Varis, emäntä, eine.varis(at)gmail.com, 050-496 0622
Alli Stranden, jäsen, alli.stranden(at)gmail.com, 040-513 6995
Martti Piironen, nettivastaava, marttip3(at)gmail.com, 0500-679 840
Raimo Pennanen, jäsen r.h.pennanen(at)gmail.com, 050-535 4276
Urho Mäntynen, jäsen, uri(at)suomi24.fi, 0400-529 482
Tuula Pyykkö, jäsen, tuulapyyko(at)gmail.com, 0400-439 164,
Seija Hirvonen, jäsen seija.a.hirvonen(at)gmail.com, 050-351 5338
Tuula Immonen, varajäsen, tuula.ma.immonen(at)gmail.com, 040-592 0204
Voitto Kontkanen, varajäsen, voitto.kontkanen(at)gmail.com,
Kyllikki Hämäläinen, varajäsen, kylli.hamalainen(at)gmail.com, 050-414 6086
Eeva Eronen, varajäsen, eeva.eronen48(at)gmail.com, 050-354 4300
Merja Kinnunen, varajäsen, merjaa.kinnunen(at)gmail.com, 050-588 5985

Palaa tästä