Palaa tästä

Katsaus toimintaamme

Olemme aktiivisesti toimiva vuonna 1985 perustettu, Julkisen alan eläkeläisten liitto Kelo ry:n jäsenyhdistys.
Toimintamuotojamme ovat mm. erilaiset kerhot: kädentaito, ohjelmaryhmä, liikuntakerhot, kuntosaliryhmät ja vapaaehtoistoiminta Senioripihassa ja palvelutaloissa
Teemme teatteri ym. retkiä kotimaassa ja toimintaamme kuuluu myös matkat naapurimaihin. Perinteisiä ovat äitien ja isänpäivä juhlat, pilkki- ja ulkoilupäivät ja pikkujoulu. Rahoitamme toimintaa myyjäisillä, sekä järjestämällä tansseja ja arpajaisia.

Yhdistyksellämme on edustus mm. Joensuun kaupungin vanhusneuvostossa ja Julkisen alan eläkeläisten liiton KELO ry:n hallituksessa.

 

 

Joensuun julkisen alan eläkeläiset ry.

Hallitus v 2019

Eero Hirvonen,
puh.joht,   eero.hirvonen@jns.fi,
Maija Hiltunen,
varapuh.joht,   mailen.hiltunen@gmail.com,
Ari Tielinen,
sihteeri,   arit@elisanet.fi,
Marja Ahosola,
talouden/jäs.as.hoit.   marja.ahosola@gmail.com,
Raimo Pennanen,
jäsen,   r.h.pennanen@gmail.com,
Tuula Pyykkö,
jäsen,   tuulapyyko@gmail.com,
Seija Hirvonen,
jäsen   seija.a.hirvonen@gmail.com
Kyllikki Hämäläinen,
jäsen,   kylli.hamalainen@gmail.com,
Merja Kinnunen, jäsen,
varasihteeri    merjaa.kinnunen@gmail.com,
Martti Piironen,
varajäs,   marttip3@gmail.com,
Vuokko Tahvanainen,
varajäsen    vuokko.tahvanainen@hotmail.fi

Palaa tästä